Naturalne przyprawy od "Dary Natury" ( Ziołowy Zakątek)

niedziela, 14 grudnia 2014

Witam serdecznie ;)
Dzisiejszy post chciałam poświęcić wysokiej jakości naturalnym przyprawą od Dary Natury 
Pierwszą przyprawą którą chciałabym wam opisać jest Podlaska przyprawa do mięs pieczonych i sosów


Mieszanka przyprawowa nadaje pieczeni doskonały smak i aromat, posypane przyprawą mięso zyskuje także piękny dekoracyjny wygląd. Przyprawa jest również doskonałym dodatkiem do sosów.
Skład ( w różnych proporcjach ) papryka czerwona oraz zielona, kminek, pieprz czarny i biały, czosnek, kolendra, gorczyca biała.
Masa opakowania 50 g cena 3,20 zł
Przede wszystkim cenię sobie to że przyprawy są w 100 % naturalne, jeśli chodzi o tę mieszankę przyprawową jestem z niej bardzo zadowolona i z pewnością będę chętnie korzystała z oferty sklepu. Mieszanka jest niezwykle aromatyczna nadaje potrawą niesamowite walory smakowe, kompozycja składników jest idealnie dobrana do przygotowywania przeróżnych mięs, pieczeni a także sosów, ja natomiast najbardziej ją lubię jako dodatek do duszonej karkówki. Sól ziołowa

 

Mieszanka starannie dobranych składników w których skład wchodzą : sól, zioła oraz przyprawy.
Opakowanie 90 g cena 2,90 zł

 

Kolejna przyprawa która mnie nie zawiodła :) idealnie nadaje się do świeżych warzyw, sałatek, zup. 
Ja osobiście stosuję ją praktycznie do wszystkiego ponieważ suszone zioła mają w kuchni szerokie zastosowanie i pasują do wielu dań ale najbardziej je lubię ze świeżym pomidorem, ogórkiem oraz do bukietu warzyw, bardzo często używam tych przypraw do przygotowania sosu czosnkowego lub innych dresingów sałatkowych.
Jeśli nie znacie tych przypraw to koniecznie musicie zajrzeć na stronę klik 
bo wiadomo że wszystko co ekologiczne i naturalne jest najlepsze dla naszego zdrowia.
 
Na sam koniec kilka słów o firmie :)
  Dary Natury to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Firma położona jest w południowej części województwa podlaskiego, w powiecie siemiatyckim, w małej, położonej wśród lasów wiosce Koryciny. Rejon wokół firmy charakteryzuje się dużą lesistością oraz zróżnicowaniem terenu. Warunki te sprzyjają występowaniu dużej ilości roślin, które są zbierane jako surowiec zielarski. W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje również tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego.

Tereny leśne położone wokół naszego zakładu należą do Nadleśnictwa Rudka. Dziewięć leśnictw z tego nadleśnictwa, na terenie których pozyskujemy surowce zielarskie, zostało objętych certyfikatem ekologicznym, co w sumie stanowi kilkanaście tysięcy hektarów. Dzięki temu nasza działalność, polegająca m.in. na pozyskaniu roślin z natury, nie ma ujemnego wpływu na otaczające nas środowisko. O czystości powietrza, gleby oraz pozyskiwanych przez nas surowców świadczy bogactwo flory i fauny, jaka występuje obok nas, a także sędziwe kilkusetletnie drzewa.
Właśnie z surowców zebranych w tej wyjątkowej okolicy produkujemy nasze wyroby. Obok surowców zebranych ze stanu naturalnego wykorzystujemy również plony pozyskane z upraw w gospodarstwach ekologicznych. Płody zebrane w gospodarstwach ekologicznych oraz te zebrane ze stanu naturalnego tworzą nasze produkty.

Surowce używane w naszej produkcji pochodzą z terenu Nadleśnictwa Rudka i obszarów certyfikowanych oraz z gospodarstw ekologicznych. Podczas zbioru ziół ze stanu naturalnego szczególną uwagę przykładamy do zagadnień ochrony środowiska. Osoby zajmujące się zbiorem są systematycznie szkolone, a ilość pozyskiwanych surowców jest ściśle uzgadniana z władzami Nadleśnictwa. Zbiór roślin zagrożonych ustalany jest z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody.

Zbiorem ziół na nasze potrzeby zajmuje się około 300 osób. Zioła staramy się zbierać w najbardziej optymalnych dla poszczególnych gatunków okresach. Badania chemiczne pozyskiwanych w naszym regionie surowców potwierdzają fakt, że jest to bardzo czysty zakątek naszego kraju i nie stwierdza się tu występowania żadnych zanieczyszczeń środowiska.
Coraz większa ilość roślin wykorzystywana w zielarstwie wprowadzana jest do uprawy, dotyczy to szczególnie tych gatunków, które są zagrożone.
 
 

4 komentarze:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia