Dieta 5:2 Kate Harrison - Wydawnictwo Vital

poniedziałek, 2 marca 2015

Witam:) w tym poście chciałam wam pokazać bardzo ciekawą książkę, do rad zawartych w niej zamierzam się dostosować już niebawem:)
Dieta 5:2 - na czym polega jej sukces?
  Nieustanne odmawianie sobie pokarmów w końcu przestaje być najpopularniejszym sposobem na utratę zbędnych kilogramów. I słusznie, bo dietetycy od dawna alarmują, że drakońskie diety działają wyniszczająco na organizm. Poza tym, obarczone są wysokim ryzykiem wystąpienia efektu jojo. Ostatnimi czasy w Polsce coraz popularniejsza staje się dieta 5:2, polegająca na jedzeniu dowolnych produktów przez 5 dni w tygodniu i ograniczeniu spożywanych kalorii przez pozostałe 2.
 Oczywiście przez 2 wyznaczone dni nie trzeba całkowicie rezygnować z jedzenia. Ważne, aby dobowe spożycie nie przekraczało 600 kalorii u mężczyzn i 500 kalorii u kobiet – jest to ok. ¼ wartości zalecanej osobie dorosłej. Zdaniem współautora diety, w okresie postnym należy wybierać produkty białkowe, które są sycące i nie powodują skutków ubocznych, a także pokarmy o niskim wskaźniku glikemicznym, regulujące poziom cukru we krwi. Idealnymi propozycjami na 2 dni o ograniczonym spożyciu kalorii są ryby – w szczególności morskie o białym mięsie, drób pozbawiony skórki oraz warzywa.
 Jedz, co chcesz i chudnij
Oprócz doskonałych efektów odchudzających (waga spada o ok. 0,5 kg tygodniowo), dieta 5:2 niesie także korzyści psychologiczne. Umożliwia stosującej ją osobie spożywanie dowolnych produktów nawet w dni postne. W przypadku wielu innych diet konieczne jest odmawianie sobie ulubionych dań, co sprawia, że człowiek wciąż myśli o jedzeniu. Przeważnie kończy się to obżarstwem w chwilach słabości, a w konsekwencji pojawia się efekt jojo.
 Zdaniem dr Kristy Varandy z Uniwersytetu w Illinois, w diecie 5:2 ludzie nie wykazują tendencji do przejadania się po zakończeniu etapu postnego. Z przeprowadzonego przez nią eksperymentu wynika, że badani jedli minimalnie więcej niż normalnie, jednak zalety uzyskane w trakcie ubogich kalorycznie dni i tak przewyższały tę nieznaczną nadwyżkę kaloryczną. 
 Jak zapewniają autorzy diety, przez 5 dni w tygodniu można jeść wszystko, czerpiąc z posiłków jak najwięcej przyjemności. Nie trzeba stronić od lodów, pizzy czy wina. Wiadomo, że zdrowiej jest spożywać produkty różnorodne, uwzględniając w jadłospisie warzywa i owoce. 
Książka jest napisana lekko i bardzo ciekawie, zawiera wiele cennych informacji oraz bardzo szczegółowy opis diety, oprócz szczegółowych wiadomości książka zawiera fantastyczne przepisy z dokładnie obliczoną kalorycznością.
Na samym końcu książki mamy przeznaczone dwie strony na notatki oraz pomiary możemy również obliczyć swoje BMI.
Za jakiś czas zamierzam przetestować dietę na sobie i na pewno zdam wam relacje :)

"Dieta" dla tych, którzy nie stosują diet
Poprawa stanu zdrowia jest tak spektakularna, że ludzie decydują się na stosowanie tej metody, nawet jeśli nie mają problemów z nadwagą.
Radykalne zmniejszenie spożywanych kalorii na krótki czas uruchamia zmiany w metabolizmie i funkcjonowaniu mózgu mogących usunąć ryzyko powstania chorób, których wszyscy się boimy : nowotworów, chorób serca...Niesie to wielkie korzyści dla kondycji ciała i mózgu, ponieważ nasz organizm bardzo ciężko pracuje nad tym, by naprawiać komórki uszkodzone na skutek nieodpowiedniego stylu życia i upływu czasu.

Znacie tę metodę?
Tak na marginesie od dziś zaczęłam stosować młody jęczmień niebawem się z wami podzielę czy rzeczywiście jest taki cudowny :)

 Jeśli chcecie w bardzo łatwy sposób obliczyć swoje BMI to zapraszam was na stronę drogadosiebie.pl
znajdziecie tam również wiele pomocnych artykułów 
 

5 komentarzy:

 1. jestem ciekawa jak ta dieta sprawdzi się u Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. słyszałam o tej metodzie a o jęczmieniu chetnie poczytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś czytałam już o tej metodzie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. słyszałam o niej. Ja na razie jestem wierna diecie 8H i suplementom ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a jęczmień piję od 1,5 miesiąca i efekty są widoczne ;) naprawdę polecam! ;)

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia