O kobiecym pięknie słów kilka

piątek, 24 marca 2017

Witajcie Kochani
Dzisiejszy wpis poświęcony jest nam - kobietom. Będzie dotyczył tego jak postrzegamy siebie i swoje piękno. Tekst powstał na podstawie przeprowadzonych badań przez Tymbark - " Wielkie Badanie Urody Polek"
Zapraszam do lektury :)
Paleta piękna. Jak Polki postrzegają swoją urodę ?
Naturalne piękno to coś, co każda kobieta nosi w sobie. Problem polega jednak na tym, że najczęściej widzimy je u innych kobiet - a rzadko u siebie, dlaczego tak się dzieje ? Czy warto zadręczać się myślami, że nie jesteśmy idealne niczym piękności z Instagrama czy też modelki z kolorowych czasopism i telewizji. Dziewczyny to już jest przereklamowane! Każda z nas jest piękna.
Czy dziewczyny lubią brąz?
Okazuje się że większość Polek chciałaby w sobie coś zmienić.  Proste włosy na kręcone ( 35% ), kręcone na proste ( 37%). Natomiast tylko 1/3 posiadaczek włosów prostych, falowanych i kręconych jest zadowolona z ich typu. Czy mężczyznom podobają się blondynki z falowanymi włosami? Ponad połowa przebadanych kobiet uważa, że tak. Idąc dalej tym tropem można pokusić się o pytanie czy w takim razie przefarbowałyby się na kolor blond? Tu jednoznacznie stwierdziły że nie, natomiast najbardziej odpowiada im kolor brązowy (33%). 


Doceń to, co naturalne
Największą popularnością cieszą się kobiety o włosach prostych, bo aż 62% lub falowanych 27%.Najmniej Polek spotyka się z włosami typu afro jest ich zaledwie 1%. Podobno na świecie panuje przekonanie, że w Polsce najczęściej można spotkać blondynki. Jednak z badań wynika, że najwięcej jest tych, które posiadają brązowy odcień (44%) lub ciemny blond ( 32%). Najrzadszym kolorem włosów okazuje się kolor rudy, bo jest to zaledwie 2% ogółu. Pamiętam że zawsze marzyłam by mieć rude włosy czy brązowe oczy, teraz nie zmieniłabym nic w swoim wyglądzie.  Lubię siebie taką jaką jestem, każda z nas jest inna i to jest właśnie piękne.
Jaki kolor skóry okazał  się najbardziej popularny?
Większość kobiet zadeklarowała, że posiada jasny odcień skóry ( 43%). Z tego względu większość kobiet nie jest zadowolona. Wolałaby mieć ciemniejszy odcień, najlepiej śniady (36%). Osobiście jestem zwolenniczka jasnej karnacji. Bardzo lubię odcień swojej cery
Jak zaakceptować swoje piękno?
Zatrważające jest to, że tylko co piąta Polka jest zadowolona ze swojego wyglądu. Pozostała część chciałaby jednak coś w nim zmienić. Czy rzeczywiście tak jest? Kobiety nie akceptują swojej sylwetki, wzrostu czy też proporcji ciała. Natomiast Polki, które wyrażają zadowolenie ze swojego wyglądu to te które piją codziennie soki marchwiowo – owocowe! Dziewczyny to nie jest takie trudne, aby poprawić swoje samopoczucie wystarczy jedna szklanka soku np. Tymbark Vitamini.
Zarówno dla mnie jak i dla kobiet z badania jest to 1 z 5 zalecanych dziennie porcji warzyw i owoców – 79% potwierdza. Zawiera również ważne właściwości dobroczynne dla zdrowia 77%. Warto wspomnieć, że duża zawartość błonnika, beta karotenu z marchwi, czy też witaminy C i E wpływają wygląd włosów, skóry i paznokci.  I tak zaledwie ¼ kobiet które spożywają przynajmniej raz w tygodniu soki potwierdzają lubią swój wygląd. Ja też znajduje się w tej grupie kobiet!
Podsumowując!
Nie próbujmy stać się na siłę kimś innym. Nie musimy wyglądać tak jak inni, bądźmy sobą!
Najważniejsze jest zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego zamiast się zadręczać, że nie wyglądasz  jak modelka z kolorowych czasopism lepiej napić się zdrowego soczku :) To wyjdzie nam na pewno zdrowie!Źródło: Wyniki Badania „Wielkie badanie urody Polek” przeprowadzonego na zlecenie marki Tymbark na próbie 1067 Polek w wieku 25+, 2017.

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia