Piękne ciało bez cellulitu ? każda z nas może to osiągnąć !

piątek, 10 marca 2017

Witam was kochani :) 

Myślę że dzisiejszym wpisem świetnie się wpasuję w nadchodzące lato.
Słońce, woda, bikini, która z nas nie marzy aby wyglądać zjawiskowo ? każda z nas chce prezentować się jak najlepiej ale, czasami nam utrudnia nasza kobieca zmora cellulit.
Praktycznie każda z nas go posiada, jedne bardziej ukryty a drugie niestety bardziej widoczne.

Czym tak właściwie jest Cellulit?


Cellulit objawia się pofałdowaniem skóry i pojawieniem się w tkance podskórnej nieregularnych zgrubień i guzków, które czasami dają dolegliwości bólowe. W przypadłości tej w tkance podskórnej dochodzi do zaburzenia (zachwiania) proporcji pomiędzy tkanką łączną, a tkanką tłuszczową. W przypadku cellulitu obserwuje się nadmierne odkładanie wody, produktów metabolizmu, a przede wszystkim tkanki tłuszczowej, która rozkłada się nierównomiernie, a skóra w miejscu jej nagromadzenia staje się gąbczasta, o nierównomiernych zgrubieniach i guzkach, przypominająca powierzchnię pomarańczy (stąd określenie "skórka pomarańczowa"). Podczas przemieszczania się i rozrostu adipocytów obserwuje się  uszkodzenie i odkształcenie włókien kolagenowych i elastyny (skóra traci przez to swą elastyczność i jędrność), a także powstawanie obrzęków (obrzęki powstają na skutek ucisku adipocytów na naczynia krwionośne i limfatyczne, co zaburza krążenie krwi i limfy).

Cellulit dotyka głównie kobiety, u mężczyzn zaś pojawia się bardzo bardzo rzadko. Można powiedzieć, że w środowisku kobiet jest dość sprawiedliwy, bo pojawia się nie tylko u kobiet z nadwagą czy otyłością, ale równie często u kobiet szczupłych, a wręcz wysportowanych.

Znalezione obrazy dla zapytania cellulit

Podobny obraz

Walka z cellulitem wcale nie jest przegrana na starcie, ponieważ jest sporo sposobów na walkę z nim a jednym mi znanym i dotychczas najskuteczniejszym jest masaż szczotką który, można wykonywać na sucho jak i na mokro.

Szczotkując ciało stymulujemy pracę całego układu krwionośnego oraz limfatycznego. Usprawniona praca naczyń zapobiega tworzeniu się podskórnych zastoin ( cellulitu) i obrzęków, co pomaga w redukcji cellulitu wodnego. Jeśli cellulit jest twoją zmorą, zaprzyjaźnij się ze szczotką. Jeżeli stosujesz preparaty antycellulitowe, nie pomijaj rytuału szczotkowania, gdyż to zdecydowanie podniesie skuteczność kuracji antycellulitowej. Po masażu szczotką skóra ud i pośladków jest dobrze rozgrzana i ukrwiona. Dzięki temu aktywne składniki kosmetyków będą transportowane do głębszych warstw skóry. Tkanki będą lepiej odżywione i wzmocnione. Masaż dodatkowo rozgrzewa ciało i stymuluje krążenie co przekłada się na wzmożoną przemianę materii. W połączeniu z systematycznymi ćwiczeniami i zrównoważoną, zdrową dietą masaż jest istotnym punktem w procesie modelowania sylwetki.

Wiemy już to wszystko, zatem pytanie jaką szczotkę wybrać? Ja osobiście polecam tę szczotkę Szczotka do masażu
Służy mi już naprawdę bardzo długo i ma same zalety.


Szczotka jest dosyć ostra, w sam raz dla wielbicieli intensywnego masażu. Szczotka wykonana jest z naturalnego włosia ( szczeciny świńskiej ) oraz sztywnych włókien agawy ( jasna obwódka ) . To właśnie te włókna sprawiają, że szczotka jest ostra. Z powodzeniem może być wykorzystana do masażu antycellulitowego.
Szczotka jest ręcznie robiona, bardzo starannie wykończona. Mogę wręcz rzec że jest to produkt luksusowy, z górnej półki, będzie też stanowiła świetną ozdobę w łazience. Oprawka jest wypolerowana i pokryta wodoodpornym lakierem, dlatego można ją także stosować do masażu na mokro. 

Szczotkę możecie nabyć tutaj klik1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia